من می خواهم وب مستر باشم.

وب مستر همان مدیر وب سایت است. شاید برای شما این نام کمی عجیب به نظر برسد اما در فناوری بسیار گسترده است. مدیر وب سایت جنبه های مختلف یک سایت را بررسی می کند.

وب مستر همان مدیر وب سایت است. شاید برای شما این نام کمی عجیب به نظر برسد اما در فناوری بسیار گسترده است. مدیر وب سایت جنبه های مختلف یک سایت را بررسی می کند.

دقیقا کار وب مستر یا همان مدیر سایت چیه؟ 

دنیای وب سایت ها پر از طرح و گرافیک ، رنگ است.که معمولا وب مستر نگهداری و توسعه وب سایت را به عهده دارد . صاحبان وب سایت ها دنبال کسی هستند که بتواند وب سایت  آنها را علاوه بر نگهداری ، توسعه هم دهند! بله دقیقا آنها دنبال وبمسترها هستند.

عنوان های شغلی اضافی هم ممکن است با شغل وب مستر هم پوشانی داشته باشد مثل دیجیتال مارکتینگ ، سئو ، توسعه دهنده سایت و…

وب مستر چه مهارتهایی نیاز دارد

از آنجایی که وب مستر ها وظیفه نگهداری سایت را بر عهده دارند، نیاز به مهارتهای مختلفی دارند که این مهارتها برای وب مستر ها حیاتی هستند.

HTML و وردپرس

وب مستر آشنایی با کدنویسی HTML و همچنین پنل مدیریت وردپرس را باید داشته باشد. تا بتواند سایت را توسعه دهد. ابزارهای مهم در وردپرس را بشناسند و مهارت کافی برای استفاده از آن را داشته باشند.

بهینه سازی موتور جستجو SEO

یکی از مهارتهای لازم وب مستر اطلاعات دقیق و تجربه در مورد Seo سایت است. وب مستر باید در تلاش باشد تا رتبه سایت را در گوگل بالا ببرد اینکه چه محتوایی تولید کند و آن را بر اساس فاکتور های مهم گوگل سئو کند بسیار حائز اهمیت است. روی کلمات کلیدی وب سایت کار کند تا بتواند رتبه های خوبی را در نتیجه گوگل بدست آورد. حتما باید مهارتهای از نظر فنی و تکنیکال وب مستر را داشته باشد.

محتوا

مدیر سایت برای شرکت یا سازمان ­ها کار می­کنند یعنی روی وب سایت یک شرکت یا سازمان است. پس نیاز به متخصصین تولید محتوا دارند که متناسب با حوزه فعالیت آن سازمان محتوایی را تولید کنند.

زمانی که تولید محتوا بر اساس زمینه کاری سایت انجام شد آنها می­توانند از این محتوا برای کمپین یا بارگذاری در بلاگ های سایت به عنوان مقاله استفاده کنند.

استراتژی محتوا

داشتن یک ایده برای استراتژی محتوا برای وب­ مستران مهم است. زمانی مشتریان می­توانند به شما اعتماد کنند که یک استراتژی محتوا برای بازاریابی داشته باشید. در استراتژی محتوا روی کلمات کلیدی باید تمرکز کنید، شاید مشتریان از شما استراتژی را بخواهند و شما باید بتوانید استراتژی خود را برای بازاریابی توضیح دهید.

آیا شما به یک وب مستر نیاز دارید؟

کار وب مستر بازاریابی دیجیتالی مداوم نیست بلکه بخشی از کار وب مستر است در کل وب مستر است در کل وب مستر می­تواند کمپین ­های تبلیغاتی را آماده­ سازی کند.

چگونه می­توانم وب مستر شوم؟

اگرچه مسئولیت وب مستران با توجه به کارهایی که انجام می­دهند ممکن است سخت و پر مسئولیت باشد، اما با داشتن تخصص ­های لازم می­توانند به بهترین نحوه ممکن وظایف خود را انجام دهند. وب مستران همیشه باید پویا در سایت باشند و از نظر فنی همه موارد را چک کنند.

تجربه عملی وب مستران رمز موفقیت آنها است که با توجه به فنی بودن اینها، تمامی مشکلات احتمالی مربوط به وب سایت را رفع کنند همواره در تعمیر و نگهداری وب سایت باید کوشا باشند به عنوان مثال: کامنت­ های مشتریان سایت را پاسخ دهند یا اینکه لینک های خرابی که روی وب سایت است تصحیح کنند.

گرافیک ­های جدید در وب سایت استفاده کنند، تولید محتوای یونیک انجام دهند.

حقوق وب مستران

حقوق و دستمزد وب مستران با توجه به سابقه کاری و تجربه آنها تعیین می­شود گاهی اوقات ممکن است وب مستران علاوه بر نگهداری وب سایت، دیجیتال مارکتینگ بیزینس ­ها را به عهده داشته باشند.

که این وظایف روی حقوق آنها تأثیر به سزایی دارد. شما می­توانید به سایت ­ها به سازمان جهانی وب مستران The World Organization Of Webmasters ( WoW) مراجعه کنید و تمامی موارد به حقوق وب مستران را مشاهده کنید.

وب مستران به چه آموزش و تجربه­ای نیاز دارند؟

وب مستران قبل از اینکه شروع به کار کنند نیاز به آموزش و تجربه خاصی مرتبط با سایت و مدیریت آن دارند. از نظر آکادمیک باید حتما کارشناسی رشته نرم­ افزار را داشته باشند و روی نرم افزار های برنامه نویسی تسلط کافی را داشته باشند. حدوداً %۸۵ از صاحبان بیزینس به دنبال وب مسترانی هستند که آموزش آکادمیک و همچنین تجربه کافی برای توسعه سایت داشته باشند.

الزامات لازم :

۱- سوابق کاری به عنوان وب مستر یا توسعه­ دهنده وب

۲- دانش آنالیز سایت و سئو

۳- دانش کارکردن با ابزارهای مدیریت

۴- تسلط کافی Js , Css , Html

5- عیب­یابی سایت

۶- آنالیز بازار و رقبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *